Powrót do pracy i karmienie dziecka.

Powrót do pracy nie oznacza, że musisz odstawić dziecko od piersi. Jest to raczej argument przemawiający za kontynuacją karmienia bo Twoje dziecko będzie tęskniło za Tobą podczas twojej nieobecności. Wymaga to jednak pewnego przygotowania. Ważne, byś z wyprzedzeniem poinformowała swojego pracodawcę, że chcesz dalej karmić dziecko piersią.
Jeśli chcesz odciągać pokarm, powinnaś zacząć na ok. dwa tygodnie przed pierwszym dniem w pracy, by mieć zapas dla maluszka. Możesz kupić lub wypożyczyć laktator. Polecamy kompaktowy laktator Ardo Calypso Breastpump. Jeśli odciągasz pokarm w pracy, możesz spakować akcesoria do dyskretnej torby - Breastfeeding bag (dostępna poza zestawem). W drodze do domu możesz przechowywać pokarm w torbie chłodzącej Ardo. Możesz też odciągać bezpośrednio do torebek Ardo Easy Freeze, które zajmują niewiele miejsca.

Twoje prawa w pracy

Kiedy wracasz do pracy, a chcesz kontynuować karmienie piersią, zazwyczaj masz prawo do przerwy na karmienie lub odciąganie pokarmu (w niektórych krajach jest to zagwarantowane prawnie). Jeśli masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się z doradcą laktacyjnym lub położną.

Przeczytaj więcej...