Opinia Pani Sylwii na temat śliniaczka z gryzaczkiem Cheeky Chompers


NASZ PATENT NA ZĄBKOWANIE? ŚLINIACZEK Z GRYZACZKIEM OD CHEEKY CHOMPERS

     


Zmagasz się z ząbkowaniem swojej pociechy? Ja również! U nas ten proces trwa już ponad pół roku, są wzloty i upadki. Są tygodnie odpoczynku i wieczory wzmożonego płaczu. Aby ulżyć Alicji przekopałam Internet tak, aby znaleźć wszystkie dostępne metody i gadżety ułatwiające wyżynanie się ząbków. Jednak dopiero ostatnio dzięki magazynowi SuperMama odkryłam śliniaczek z gryzaczkiem Cheeky chompers. U Alicji doliczyliśmy się 7 ząbków, więc nie jesteśmy jeszcze nawet w połowie drogi do pełnego uzębienia mlecznego – zatem śliniaczek przyda nam się jeszcze nie raz.

Śliniaczek-gryzaczek do zadań specjalnych

Produkt od Cheeky chompers spełnia rewelacyjne 2 funkcje. Ja znalazłam jeszcze jedną, ale o tym za chwilę.
Na nadmiar śliny

W trakcie ząbkowania zmagamy się nie tylko z bólem dziąseł (chociaż wiadomo, że to jest dla dziecka najtrudniejsze), ale także z nadmiarem śliny. U Ali ślinienie potrafi być tak obfite, że body były całe przemoczone. Kwestią estetyczną w domu zwykle się nie przejmuję, jednak mokre ubranko nie jest dla dziecka komfortową sprawą. Dlatego dobrze zaopatrzyć się w specjalny śliniaczek. Ten od Cheeky chompers jest wykonany z bawełny na tyle grubej, że poradzi sobie z naprawdę sporym ślinieniem.

I na ból dziąseł


Widziałam już inne śliniaczki, stworzone z myślą o ząbkujących dzieciach. Jednak ich jedynym zadaniem było uporanie się z nadmiarem śliny. Natomiast Cheeky chompers wyróżnia się tym, że pomaga jeszcze w walce z bólem. W jaki sposób? Śliniaczek zakończony jest gryzaczkiem, który

Jest zawsze dostępny dla dziecka

Do tej pory miałyśmy zwykłe „tradycyjne” gryzaczki żelowe. Ich wadą jest jednak to, że najpierw mama musi się domyślić, że dziecko potrzebuje gryzaczka (bo przecież maluszek jeszcze tego nie powie). A jak już dziecko go dostanie to albo zrzuca na dywan pełen sierści czy włosów (jeśli macie w domu kota to zrozumiecie mnie, że nawet pomimo codziennego odkurzania sierść można znaleźć wszędzie) lub po prostu gryzaczek nam się gdzieś zapodzieje i później trzeba go szukać albo dać dziecku kolejny. Natomiast śliniaczek z gryzaczkiem od Cheeky chompers jest zawsze z dzieckiem. Jeśli założymy go maluszkowi dziecko może samo w razie potrzeby zacząć go ciamkać.

Na spacer by ochronić przed przewianiem

To mój autorski (bo na stronie Cheeky chompers chyba nie ma o tym informacji) sposób, w jaki jeszcze można wykorzystać śliniaczek. Gdy go tylko zobaczyłam jego kształt bardziej niż ze śliniaczkiem (tym tradycyjnym, przeznaczonym do karmienia dziecka) skojarzył mi się z... apaszką. Idzie wiosna, więc już za niedługo będzie można pożegnać się z szalikiem. Wówczas warto ochronić szyję przez przewianiem czymś lżejszym. Zatem produkt od Cheeky chompers śmiało można zabrać na spacer. Przecież w trakcie niego także dziecko może zechcieć użyć gryzaczka.

Mnogość wzorów i kolorów

Gdy zaproponowano mi testowanie śliniaczka musiałam wybrać wzór. Spodziewałam się kilku, a gdy zajrzałam na stronę Cheeky chompers przeraziłam się, że... nie będę umiała się zdecydować. Wybrałam różowy w szare grochy. Stwierdziłam, że skoro nie jestem pewna, czy będziemy mieć kolejne wzory (dziś skłaniam się ku większym zakupom) to dobrze wybrać coś neutralnego. A Ala ma sporo różowych ubranek. Do tego modny szary i modne grochy – takie połączenie musiało się udać. I rzeczywiście śliniaczek prezentuje się pięknie.

Jeśli jednak Wy wolicie całkowicie neutralne wzory to polecam jednolite śliniaczki do wyboru w 2 kolorach – różowym lub niebieskim. A może chcecie zaszaleć? Cheeky chompers ma w swojej ofercie także motywy zwierzęce czy roślinne. Pojawiają się także paski, gwiazdki, rakiety, czy traktory.

Wybierając wzór jak się okazuje warto pomyśleć o kolorze kurteczki czy kombinezonu – śliniaczek sprawdzi się także jako apaszka.

Zalety śliniaczka z gryzaczkiem


  • Jedyny gryzaczek zawsze pod ręką dziecka!
  • Łączy w sobie funkcję śliniaczka i gryzaczka
  • Mnogość kolorów i wzorów – 22 modele
  • Starannie wykonany
  • Gruby materiał
  • Regulowane zapięcie – 2 zatrzaski, dzięki czemu pasuje dla mniejszych i większych dzieci (od 2 miesięcy do 2 lat – czyli akurat wtedy, kiedy maluchy zmagają się z ząbkowaniem)
  • Możliwość używania podczas spaceru jako apaszka

Przeczytaj całą

recenzję.