Jak wybrać materac dla dziecka?

IDEALNY MATERAC?

Bezwzględnie używanym materacom musimy powiedzieć stanowcze NIE! Ich zasadniczą wadą jest to,że wraz z upływem czasu odkształcają się w trakcie użytkowania, zwłaszcza gdy nie dbamy o niego w należyty sposób. Chodzi tu głównie o systematyczne odwracanie z jednej strony na drugą, aby niezawodnie spełniał swoją rolę. Przy zakupie więc zwracajmy uwagę na to, czy jest on dwustronny, dzięki czemu na dłużej zachowa swoją żywotność. Zatem ponosimy spore ryzyko decydując się na zakup materaca używanego,jeśli nie wiemy w jaki sposób dokładnie był użytkowany.


Drugą zasadniczą kwestią jest idealne dobranie jego rozmiarów do wymiarów łóżeczka. Źle dobrany materac do łóżeczka powoduje jego przesuwanie się i powstawanie luk. Wybierając go należy pamiętać o jak najlepszym dopasowaniu. Dostępne rozmiary to 120x60 cm oraz 140x70 cm.Dobrze dobrany zapewni właściwe podparcie, ale materac dla niemowlaka nie może być ani za twardy, ani za miękki. Najważniejsze jest to, by kręgosłup dziecka był równomiernie podparty na całej długości. Bardzo istotna jest także elastyczność materaca. Właściwy produkt dopasowuje się do kształtu niemowlęcia i nie ulega odkształceniom. Odpowiednio dobrany materac powinien lekko uginać się pod ciężarem dziecka,ale nigdy zapadać się.

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA

Materace przeznaczone dla dzieci a produkowane z naturalnych surowców (jak na przykład: trawa morska,łuska gryczana, włókna kokosowe) mogą być przyczyną alergii, ale również idealnym środowiskiem rozwoju wszelkiego rodzaju grzybów i pleśni. Chcąc ograniczyć ryzyko rozważmy zakup materaca z pianki lub lateksu. Dla niemowląt szczególnie polecane są materace lateksowe posiadające właściwości termoregulacyjne.Przyjazne dla skóry dziecka tworzywo nie nagrzewa się od temperatury ciała, a dodatkowo jego powierzchnia jest pełna otworów, którymi może swobodnie przepływać powietrze. Dzięki temu zmniejsza się pocenie śpiącego w łóżeczku dziecka.Do każdego dziecięcego materaca powinien być także dostępny pokrowiec (który jest np. w ofercie Fabryki Materacy JANPOL). To pozwala uchronić produkt przed zabrudzeniem. Co ważne, możliwość prania powierzchni ochronnej w temperaturze do 600C ma również właściwości bakteriobójcze.

CERTYFIKATY JAKOŚCI

Producenci przykładają dużą wagę do jakości oferowanych przez siebie produktów, a w konsekwencji do zadowolenia klientów. Warto więc zapoznać nie tylkoz samą ofertą, ale również historią i osiągnięciami danejfirmy. Również czytelniczki SuperMamy w WiekimMieście mają swój głos. Materac dla dzieci EOS znajdującysię w ofercie Fabryki Materacy JANPOL uzyskałZłoty Medal w plebiscycie SuperMama Awards2014. W tym samym roku firma otrzymała Złote GodłoKonsumenckiego Lidera Jakości. Dodatkowo użytew produkcji materacy dla dzieci dzianiny posiadająCertyfikat OEKO-TEX Standard 100.